LAGJIA DRAÇIN NË SHKODËR, ME XHAMI TË RE

Që nga kjo e premte, edhe banorët e lagjes “Draçin” në qytetin e Shkodrës do të kenë xhaminë e re. Në përurimin e xhamisë morën pjesë myftiu i Shkodrës, ai i Malësisë së Madhe dhe banorë të lagjes.

Për myftiun e Shkodrës, imam Muhamed Sytari, dita e sotme ka një simbolik të veçantë, pasi pas më shumë se gjysëm shekulli ezani do dëgjohet edhe në këtë lagje.

Për ndërtimin e xhamisë së Draçinit ka kontribuar financiarisht Kuvajti.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITË PIKTURE NGA FAMULLIA “SHËN RROKUT”

Famullia “Shën Rroku” në Rranxa-Bushat ka organizuar pasditën e së dielës një ekspozitë pikture me …