Monday , 28 September 2020

“LAGUNA E VILUNIT”, PROKURORIA 76 VJET BURG PER 7 TE AKUZUARIT

Prokuroria e Krimeve t Rnda ka krkuar 76 vjet burg pr 7 t akuzuarit e drogs s Laguns s Vilunit, t cilt u kapn teksa tentonin t kalonin drejt Italis nj sasi prej 800 kg lnd narkotike t llojit kanabis sativa.

N tetor t vitit 2014 policia arrestoi 6 shtetas pasi tentuan t trafikon kanabis nga bredeti i Lezhs n drejtim t Italis.N nja aksion ku u prshin dhe policit e Malit t Zi dhe Italis, u sekuestruan 800 kilogram kanabis. Pr hetuesit t akuzuarit jan fajtor pr trafik t lndve narkotike kjo e mbetur n tentativ.

Prokuroria ka krkuar 16 vite burg pr Mikel Hoxhn, nga 14 vite burg pr Indrit Rajn dhe Ervis Sulon, nga 10 vite burgim pr Alfred Sylin, Leonidha Dhimijanin dhe Kristian Cokajn dhe 12 vite burgim pr Mirjan Vitajn. Kta persona u arrestuan pas nj operacioni t policis shqiptare n bashkpunim me at malazeze, n vitin 2014.

Lexoni dhe kete

TRAFIK DROGE E ARMËMBAJTJE PA LEJE, POLICIA VIJON AKSIONIN

Policia e Shtetit vijon në të gjithë vendin, zbatimin e detyrave të përcaktuara në Planin …