Thursday , 21 February 2019

LAJM I FUNDIT: AKSIDENT NE AKSIN SHKODER KOPLIK, HUMB JETEN 21-VJEÇARI

Aksident me vdekje ne aksin Shkoder-Koplik ne vendin e quajtur Shtoj i Ri.

Automjeti tip opel corsa me targe AA 615 NP ka dal nga rruga si shkak i shpejtesise se madhe ku per pasoje ka humbur jeten drejtuesi i mjetit 21-vjeçari Semjad Bajramaj, nga qyteti i Koplikut.

Nga sa mesohet pasi ka humbur kontrollin ndaj mjetit dhe eshte rrotulluar disa here ne rruge eshte perplasur me nje peme ne ane te rruges. Perplasja ka qene e fuqishme sa mesohet se viktima ka vdekur ne vend. Eshte dashur nderhyrja e zjarrfikeses per te bere te mundur nxjerrjen e trupit te viktimes. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 6 te mengjesit.

Shpejtesia e madhe tej normave te lejuara dhe mungesa e ndriçimit ne kete aks mesohet te jene shkaqet kryesore te aksidentit me pasoje vdekjen e Bajramaj.

Lexoni dhe kete

AKSIDENT NE AKSIN SHKODER – BUSHAT

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në vendin e quajtur Beltojë, në …