Wednesday , 20 June 2018

LAJM I FUNDIT- SITUATE ALARMANTE NE NJESITE E PERMBYTURA TE NENSHKODRES

Situata e permbytjeve duket se do te perkeqesohet me teper ne ditet ne vijim. Alarmi vjen nga IGJEUM dhe pohohet nga shefi i emergjencave civile ne prefekturen e Qarkut Shkoder, Pellumb Dani. Ne nje dalje per mediat, Dani beri me dije se do te kete zgjerim te territoreve te permbytura dhe prurje te shumta nga liqeni i Shkodres dhe lumi Drin ne drejtim te lumit Buna.

Dani kerkon qe banoret e ketyre zonave te marrin masat e nevojshme.

Siç duket, tashme banoret e ketyre zonave duhet te perballen me nje problematike me te madhe, siç mund te jete hyrja e ujit ne shtepite e tyre.

Lexoni dhe kete

BIXHOZI DHE ALKOLI, SHKAK I KRIMIT NE FAMILJE NE MILOT

Në familjen e Kujtim Donajt në Mirditë janë hapur dyert e mortit. Djali i tyre …