Sunday , 8 December 2019

LAJMI I RREMË PËR NJË TËRMET TJETËR TË FUQISHËM

Një lajm i rremë ka nxjerrë në rrugët e kryeqytetit qytetarët të cilët të tmerruar nga një tjetër tërmet lanë për disa minuta shtëpitë e tyre. Përballë një situate të tillë, ministrja e mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka ftuar qytetarët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe të mos panikojnë pas lajmeve të pavërteta që sipas saj qarkullojnë në rrjetet sociale. Sipas Xhaçkas, tërmetet nuk mund të parashikohen dhe kjo është idiotësi.

Fatmirësisht lajmi nuk rezultoi i vërtetë dhe situata duket më e qetë në vend.

Lexoni dhe kete

TËRMETI/ GATI TË NISË PROÇESI I RIPARIMEVE, RAMA: KEMI PROBLEM ME FUQINË PUNËTORE NË VEND

”Në Tiranë dhe Durrës është gati të fillojë proçesi i riparimeve. Janë 30 persona në …