Sunday , 28 February 2021

LARGIMI I 9 FAMILJEVE NGA PALESTRA NE LEZHE, REAGON PD

Dega e Partisë Demokratike në Lezhë ka reaguar në lidhje me largimin e 9 familjeve rome dhe egjiptiane nga palestra e gjimnazit “Hydajet Lezha. Përmes një deklarate për mediat sekretarja e PD Alfrida Marku, ka dënuar veprimet e bashkisë dhe ka kërkuar të gjendet zgjidhje e menjëhershme për këto familje, që kanë ngelur në qiell të hapur.

40 banoret e nxjerrë nga palestra paraditen e së mërkures protestuan para Bashkisë Lezhë, duke kërkuar zgjidhje për problemin e tyre.

Lexoni dhe kete

GJUETIA E PALIGJSHME NË LIQENIN E SHKODRËS

Përmbytjet e shkaktuara nga liqeni i Shkodrës nuk kanë sjellë dëme në fushën e peshkimit. …