Saturday , 31 October 2020

LARGIMI I NJË 81-VJEÇARI NGA SHTËPIA E TË MOSHUARVE SHKODËR, REAGON DREJTORI

Pas publikimit të rastit në një emision televiziv të një 81-vjeçari nga Shkodra për largimin e tij nga shtëpia e të moshuarve Shkodër, ka reaguar edhe drejtori i këtij institucioni Fatjon Hoxha.

Ai thotë se shtetasi Bardhok Gegaj, ka thyer rregullat e karantinës.

Sipas Hoxhës, në 1 korrik të këtij vitit, vetë Gegaj ka kërkuar largimin nga azili…

Hoxha foli edhe për masat e ndërmarra në këtë institucion, ku u shpreh se do ishte fatale po të hynte Covid-19 në këtë godinë dhe strategjia më e mirë ka qenë duke i mbajtur të izoluar, pasi kjo është për të mirën e shëndetit të tyre.

Lexoni dhe kete

GËSHTENJAT E SHKODRËS, TË RREZIKUARA NGA SËMUNDJET

Gështenja shqiptare vitet e fundit është kthyer në produktin më të kërkuar në Itali, por …