Tuesday , 26 October 2021

LARGIMI I TË RINJVE NGA VENDI, RAMA: SHQIPTARËT KANË IKUR E DO TË IKIN

Në një bashkëbisedim me qytetarë nga Korça, kreu i qeverisë Edi Rama, u ndal të komentojë ikjen e të rinjve nga Shqipëria për të cilën tha se është një fenomen që ndodh edhe në vendet e BE, ndërsa shtoi se kjo është një zgjedhje.

Shqiptarët kanë ikur dhe do të ikin, nuk ka shkop magjik dhe zgjidhje sa hap e mbyll sytë për këtë fenomen theksoi Rama.

Komentet e kundërshtarëve politikë të cilët kanë thënë se do ta zhidhin këtë fenomen, Rama i konsideroi si përralla elektorale, që mbarojnë sapo përfundojnë zgjedhjet.

Lexoni dhe kete

MBLEDHJA E KRYESISË SË PS

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur këtë të premte Kryesinë e Partisë Socialiste. Pas mbledhjes, Rama …