Thursday , 15 April 2021

Largohet Shaban Nexhi, ne vend te tij Lorenc Panganika!

Shaban Nexhi, nuk do jet m drejtor I policis s Shkodres pas vendimit t ministrit t Brendshm Sajmir Tahiri pr lvizjen e tij, ndrsa n vend t tij sht emeruar drejtori i policis s Beratit Lorenc Panganika.

Lajmi konfirmohet nga drejtoria e policise se shtetit t cilat bjn t ditura se Shaban Nexhi do t transferohet n Tiran drejtues n drejtorin e mbrojtjes t t dhnave prsonale ndrsa drejtori I policis s Beratit transferohet n Shkoder. Shaban Nexhi u emrua n krye t policis s Shkodres n Tetor t 2013- es.

Megjithate gjat muajve t fundit n qarkun e Shkodres kriminaliteti njohu jo pak rritje, kshtu vetm gjat vitit 2014- te n qarkun e Shkodres jan shnuar 14 vrasje me 15 viktima nga t cilat 5 rezultojn pa autor, 4 me autor t identifikuar por akoma t paarrestuar dhe vetm n 5 vrasje policia ka arritur t prangos autort. Ndrkoh edhe kt fillim viti n qarkun e Shkodres jan rritur grabitjet jo vetm n banesa por edhe n biznese dhe ne kazino.

Lexoni dhe kete

NDAHET NGA JETA DEPUTETI BASHKIM FINO

Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare …