Saturday , 25 November 2017

I LARGUAN NGA TROTUARET, TREGTARET PROTESTE NE BASHKINE SHKODER

Mos-lejimi nga policia bashkiake per te tregtuar ne trotuare ka detyruar tregtaret e fruta-perimeve ne zonen e Rusit te organizojne kete te Merkure nje proteste ne godinen e Bashkise Shkoder. Tregtare te kesaj zone kerkuan nje takim me kryebashkiaken Voltana Ademi dhe priten per disa ore, por nje gje e tille nuk u realizua. Ato shprehen se nuk kane vend tjeter ku te tregtojne produktet e tyre, por policia bashkiake nuk i lejon te tregtojme. Tregtaret thone se jane dakort qe te pagujne nje tarife por mos ti levizin ne ndonje vend tjeter.

Problemi i gjetjes se nje tregu te pershtatshem per keto tregtare vijon te jete nje problematike prej kohesh ne Bashkine Shkoder. Nderkohe, kjo nuk eshte protesta e pare e ketyre tregtareve, pasi edhe nje vit me pare kane organizuar nje te tille, ndersa tashme paralajmerojne edhe per bllokim te rruges ne Rus nese ky problem nuk merr nje zgjidhje.

Lexoni dhe kete

BANORET E THETHIT: KERKOJME TAPITE, PO NA GJOBISIN!!!

Banoret e Thethit kërkojnë tapitë e pronave, të trashëguara nga të parët e ku kanë …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin