Friday , 30 October 2020

LEONAT KOLA, TRAJNERI I RI I IKLIZMIT T VLLAZNIS

Ekipi i iklizmit t Vllaznis prej pak ditsh ka nj trajner t ri n krye t tij. Ai sht ish- iklisti i njohur Leonat Kola i cili ka zn vendin e Sabetin Hoxhs, q tani e tutje do t mbaj postin e trajnerit t ekipit t t rinjve. Vet trajneri i sapoemruar n nj prononcim t par pr mediat, ka thn se sht privilegj drejtimi i ktij ekipi dhe po ashtu, ka br t ditur se n garn e par t ktij viti, at q do t zhvillohet nesr n qytetin e Kavajs, objektivi i iklistve shkodran sht znia e vendeve t nderit.

Ndrkoh, shum pran ekipit gjat gjith ksaj periudhe sht duke qndruar edhe nj tjetr emr shum i njohur i iklizmit shkodran, Brahim Syka i cili ka shpres se Vllaznia do t ringrihet srish n nivele t larta.

Nesr do t zhvillohet kupa 26 Marsi me itinerar Kavaj- Maminas- Kavaj, e gjat 80 kilometra, dhe iklistt e Vllaznis do t pretendojn vende t para sepse strvitja e br gjat gjith ksaj periudhe ka qen shum e mir.

Lexoni dhe kete

ADEMI: 100% E AKSIONEVE TË VLLAZNISË NË SHITJE

Vllaznia e futbollit është e gatshme për të kaluar në duar të privatit. Ligji për …