Friday , 23 October 2020

LEONAT KOLA, TRAJNERI I RI I ĒIKLIZMIT TĖ VLLAZNISĖ

Ekipi i ēiklizmit tė Vllaznisė prej pak ditėsh ka njė trajner tė ri nė krye tė tij. Ai ėshtė ish- ēiklisti i njohur Leonat Kola i cili ka zėnė vendin e Sabetin Hoxhės, qė tani e tutje do tė mbajė postin e trajnerit tė ekipit tė tė rinjve. Vetė trajneri i sapoemėruar nė njė prononcim tė parė pėr mediat, ka thėnė se ėshtė privilegj drejtimi i kėtij ekipi dhe po ashtu, ka bėrė tė ditur se nė garėn e parė tė kėtij viti, atė qė do tė zhvillohet nesėr nė qytetin e Kavajės, objektivi i ēiklistėve shkodranė ėshtė zėnia e vendeve tė nderit.

Ndėrkohė, shumė pranė ekipit gjatė gjithė kėsaj periudhe ėshtė duke qėndruar edhe njė tjetėr emėr shumė i njohur i ēiklizmit shkodran, Brahim Syka i cili ka shpresė se Vllaznia do tė ringrihet sėrish nė nivele tė larta.

Nesėr do tė zhvillohet kupa ”26 Marsi” me itinerar Kavajė- Maminas- Kavajė, e gjatė 80 kilometra, dhe ēiklistėt e Vllaznisė do tė pretendojnė vende tė para sepse stėrvitja e bėrė gjatė gjithė kėsaj periudhe ka qenė shumė e mirė.

Lexoni dhe kete

BELISHA: VLLAZNINƋ E SHOH PƋR MESIN E TABELƋS SƋ RENDITJES

16 blerje dhe shumĆ« entuziasĆ«m, por Vllaznia duhet tĆ« qĆ«ndrojĆ« me kĆ«mbĆ« nĆ« tokĆ«. Ish- …