Thursday , 5 December 2019

LËVIZJET E KRYEBASHKIAKËVE TË RINJ, FLET BASHA

Në një konferencë për shtyp, kryedemokrati Lulzim Basha duket se paralajmëron një cikël të ri protestash. Teksa komentoi lëvizjen e kryebashkiakëve të rinj të cilët kanë marrë detyrën përgjatë ditëve të fundit, Basha tha se tashmë askush nuk e pengon popullin që nesër të futet me dhunë në kryeministri.

Në 30 qershor nuk ka pasur proçes zgjedhor ritheksoi Basha.

Sipas Bashës, kapja me dhunë e pushtetit vendor hedh në erë vendin.

Lexoni dhe kete

KOMISIONI I LIGJEVE, ADEMI PËRGËNJËSHTRON ULSI MANJEN

Në një kohë kur kryetarja ende në detyrë e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ishte …