Thursday , 13 August 2020

LEZHA SINJALIZON RROTACIONIN E DREJTIMIT TE BASHKISE

Demokratet e lezhes u vendosen ne shesh per te pritur kreun e partise lulzim basha i cili ishte ne kete qytet per te prezantuar kandidatin e djathte per kete bashki Fran Frrokaj. Bashes iu desh te levizte ne kembe ne menyre qe te percillte te gjithe turmen e mbledhur ne mbeshtetje e kandidatit demokrat fran frrokaj. Duke iu drejtuar lezhjaneve, Basha ka deklaruar se ky qytet nuk duhet te drejtohet nga gjiri i lalzit, e se populli do te ndeshkoje sumdimateret qe e harruan shpejt e qe pretendojne ta blejne me 21 qershor.

Kandidati demokrat per bashkine e lezhes fran frrokaj e ka krahasuar drejtimin e deritanishem te lezhes nje rrenim qe ka patur perfitues segmente te caktuara prane kreut te bashkise dhe atij te lsi-se.

Per tu larguar nga Lezha, kreu i demokrateve iu afrua daljes ne kembe, ndersa eshte shoqeruar nga nje numer i larte qytetarsh.

Lexoni dhe kete

BASHA: TURIZMI, DEGA MË E GODITUR NGA PANDEMIA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikon pamje të plazheve të boshatisur, pasi sipas tij, …