Monday , 16 September 2019

Lezhe, AKU aksione per sigurine e ushqimit!

Autorieti Kombtar i Ushqimit n Lezh ka nisur inspektimet rutun n subjekte t ndryshme n qarkun e Lezhs, kjo si nj mnyra e vetme q kto subjekte t mos abuzojn me produketet.Gjat dits s sotme inspektort e AKU-s n Lezhe jane ndalur tek stabilimentt e prpunimit t peshkut q shtrihen n zonn bregdetare t Shngjinit.

Kushtet e prgjithsme higjeno sanitare n kto fabrika kan qen n fokusin e kontrollve, por q sipas drejtorit t AKU-s n Lezh Lek Prendi nuk jan konstatuar probleme.Prendi ka br t ditur se t gjith ata q nuk zbatojn rregullat pr sigurin ushqimore do t prballen me gjoba e deri n bllokim aktivitetit, sipas ligjve n fuqi.

Inspektort e AKU-s n Lezh do t t vijojn me kontrolle rutin do muaj, ndrsa prqndrimi m i madh do t jet tek bizneset q prodhojn dhe tregtojn produkte ushqimore n t gjith qarkun e Lezhs.N kt mnyr garantohet siguria e konsumatorve t Lezhs, pasi me kto aksione rritet ndjeshem frika e biznesve t cillt kan tendenc abuzimin me produktt e tyre.

Lexoni dhe kete

DOM BLEDAR HUBA PËRFUNDON MISIONIN TE ORATORI “DON BOSKO”

Drejtuesi i Oratorit “Don Bosko” në Shkodër, Dom Bledar Huba, ka përfunduar misionin e tij …