Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

LEZHE, ARRESTOHET NE FLAGRANC EDI GJONI, 38 VJE

Me dat 31.07.2015,nga efektivat e Komisariatit t Policis Lezhu b arrestimin flagranci shtetasit:Edi Gjoni, vje 38,banues n Kallmet i Madh , Lezh. Arrestimi i tij u b pasi, duke drguar antn me ushqime n burg t vllait, gjat kontrollit tushtruar nga policia iu gjetn dy flet sharre, t cilat ju sekuestruan nn cilsin e provs materiale.

Ne lidhje me kete ngjarje kane nisur edhe hetimet per te mesuar se kush ishte destinacioni i sakte i sharrave. Policia dyshon de ato mund te jene porositur nga nje person i trete, kjo referuar faktit se vellai i 38 vjecarit Edi Gjoni ndodhej ne burg i arrestuar per akuzen e vjedhjes dhe denimi i tije nuk konsiderohej i rende qe ta detyronin per te tentuar arratisjen. Sharra qe iu gjend brenda ushqimeve Gjonit ishte e vecante dhe e rralle, cka ka hedhur dyshime se brenda burgut te shenkollit mund te kete ndonje organizim per arratisje.

Pritet marrja ne pyetje e te ndaluarit dhe vellait te tije qe ndodhet i denuar ne burgun e shenkollit per te mesuar me shume rreth kesaj ngjarjeje. Materialet i kaluan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Lezh pr veprn penaleDhnie ndihm t burgosurit pr largim, neni 324/1 i Kodit Penal.

Lexoni dhe kete

SULMI ME EKSPLOZIV PALLATIT NE SHENGJIN

Gjykata e Lezhës ka dënuar me 4 vite burg Erald Pajtanin i cili në bashkëpunim …