Friday , 18 September 2020

LEZHE, FINALIZOHET OPERACIONI “TROTYL”

Në vijim të punës për parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe goditjen e veprimtarive të kundraligjshme, duke vendosur para përgjegjësisë ligjore autorët e dyshuar, nga Sektori për hetimin e krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, falë një pune profesionale të mirëorganizuar të ndjekur me metoda proaktive disa ditore, u finalizua me sukses operacioni i koduar ” Trotyl”, duke goditur një tjetër rast të tentativës për trafikim të minave me telekomandë. Kështu, si rezultat i këtij operacioni, u arrestua në flagrancë shtetasi:

– A.N. 52 vjeç, banues në Elbasan ( i dënuar më parë ).

Në qytetin e Lezhës, ai u kap me çantën sportive, brenda së cilës kishte fshehur 4 mina për shpërthim të telekomanduar nëpërmjet celularit, si dhe një sasi prej 130 gram lënde e dyshuar narkotike e fortë Heroinë. Veprat penale në ngarkim të tij “Trafikim i lëndëve plasëse” dhe “Prodhim e shitje e lëndëve narkotike” parashikuar nga nenet 282/a dhe 283 të Kodit Penal. Materialet proçeduriale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Lezhë për veprime të mëtejshme.

Lexoni dhe kete

ZJARRI NË TARABOSH, HAKI ÇAKO ME KËRKESË PËR INSTITUCIONIT

Pas zjarrit të madh që përfshiu Malin e Taraboshit në terren zbriti edhe drejtori i …