Tuesday , 16 August 2022

Lezhe, gardiania e dehur terrorizon qytetin!

Policia e Lezhs ka vn n pranga nj punonjse t burgut t Shnkollit, e cila ka terrorizuar banort e lagjes Gurra, duke qlluar me arm. Burime nga policia lokale bjn t ditur se 42-vjearja Gjelina Nikolli, n gjendje t dehur, ka qlluar n ajr me pistoletn e shrbimit.

Sapo mori njoftimin pr ngjarjen, policia ka arrestuar gardianen 42-vjeare, teksa udhtonte me nj automjet tip Golf 4, me targ DR9451A. Efektivt e policis i sekuestruan 42-vjeares armn e shrbimit, ndrsa n vendin e ngjarjes gjetn 6 gzhoja pistolete.
Me dat 08.11.2014, ora 22.35, u b arrestimi n flagranc i shtetases Gjelina Nikolli, vje 44 banuese n lagjen Beslidhja, Lezh, punonjse e IEVP Shnkoll Lezh, pasi rreth ors 18.52, n lagjen Gurra, Lezh, duke drejtuar n gjendje t pir, mjetin golf 4, me targ DR 9451A (jo e rregullt targa), ka qlluar me armn e zjarrit pistolet M-54 me numr 14054005, duke prishur qetsin publike. Kjo shtetase e pajisur me armn, nga burgu Sh137nkoll si punonjse, ishte jasht shrbimit. N vendngjarje jan gjetur dhe sekuestruar n cilsin e provs 6 gzhoja fisheke M 54, 7.62 m/m dhe u b sekuestrimi i arms. Materialet i referohen Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Lezh, pr veprat penale t Prishjes s qetsis publike Falsifikim i vulave, stampave ose formularve dhe drejtimi i automjetit n mnyr jo t rregullt.- thuhet n njoftimin e policis.

Lexoni dhe kete

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti …