Breaking News

LEZHË, GRUAJA I VE FLAKËN VETES ME BENZINË

Nje 45 vjecare ka tentuar ti jap fund jetes ne fshatin Tresh te Lezhes duke u vetedjegur. Bardhe Perndoj ka pesuar djegie te shkalles se rende dhe eshte transportuar menjehere per ne spitalin Tiranes per te marr ndihme me te specializuar mjekesore. Ajo dyshohet se vuan nga crregullime te shendetit mendor, pasi edhe me heret ka tentuar te vetehelmohet pas vdekjes se te atit.

Ne momentin qe ka ndodhur ngjarja, 45 vjecarja Bardhe Perndoj ka qene e vetme ne banese, ndersa i vellai dhe e ema ndodhin duke punuar prane shtepise. Ata kane pare flaken dhe kane degjuar britmat e 45 vjecares dhe kane rendur menjehere drejt shtepise dhe e kane gjetur atene flake. I vellai ka nderhyre per te shuar flaket dhe ka lajmeruar menjehere ambulancen dhe policine.

Per shkak te djegies se rende qe kishte marre, Bardhe [erndoj eshte transportuar me urgjence drejt Tiranes per nje nderhyrje me te specializuar. Policia nderkohe ka nisur hetimet, ndersa ka marre ne pyetje edhe familjaret e 45 vjecares per te hedhur drite me shume rreth ngjarjes.

Lexoni dhe kete

BLLOKIMI I VARKAVE PER TURISTET

Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton se pas inspektimeve dhe verifikimeve të mjeteve ujore që bëjnë …