Friday , 30 October 2020

LEZHE, KRYEPLEQT E RINJ PA VULA

Kryepleqt e rinj t fshatrave t Lezhs nuk jan efikas, pasi nuk jan pajisur ende me vula nga Bashkia.Ndonse jan zgjedhur dhe miratuar nga Kshilli Bashkiak q prej qershorit t ktij viti ky problem nuk po merr zgjidhje, pasi nga informacionet vulut e reja nuk jan br gati nga Ministria e Brendshme.N kto kushte kryepleqte thon se po hasin vshtirsi pr tju shrbyer qytarve si pr vrtetime t ndryshme ashtu dhe pr shtje t tjera.

Ata krkojn q ky problem t gjej sa m shoejt zgjidhje, pasi jan banoret e zonave q prfasojn t cilt po i vuajn pasojat.

Burime nga Bashkia e Lezhs kan br t ditur se prej kohesh sht br krkesa pr vula pran Ministris s Brendshme, por ato nuk kan mberritur akoma.Menyra e zgjedhjes s kryepleqve n fshatra sht kundrshtuar dhe nga t djathtet n Kshillin Bashkiak t Lezhs.Kto shtje ata e referuan n prokurori me argumentin se proedurat pr zgjedhjen e tyre nuk jan ndjekur sipas ligjit.Kjo solli dhe vonesa

Lexoni dhe kete

MUAJI I NDËRGJEGJËSIMIT PËR KANCERIN E GJIRIT

Operatori i Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor Shkodër, në kuadër të mbylljes së muajit të ndërgjegjësimit …