Tuesday , 18 January 2022

Lezhe, Ndjekje penale ndaj ish- kreut te ZVRP- se!

Efektivt e Krimit Ekonomiko- Financiar n Lezh kan br procedim penal ndaj shtetasit Ndue V. 53 vje, banues n lagjen Beselidhja.

Nga hetimet 53-vjearin priudhn q ka qen n detyrn e Kryeregjistruesit n Z.V.R.P ka regjistruar tokat e shtetasve P B dhe P M, banues n Tale, duke mos ju prcaktuar kufijt e pronave.

Gjithashtu filloi procedimi penal ndaj shtetasit Sandr S,vje 46, banues n Gjadr, pasi dyshohet se ka fallsifikuar hartat topografike si dhe aktin e marrjes s toks n pronesi, duke prvetsuar kshtu nj rrug t prbashkt me shtetasin N Z, banues n Blinisht.

Lexoni dhe kete

AVOKATËT E LEZHËS KUNDËR HARTËS SË RE GJYQËSORE

Edhe avokatët e Lezhës kundështojnë projektin e hartës së re gjyqësore, e cila parashikon shkrirjen …