Sunday , 17 December 2017
Breaking News

LEZHE, PARKINGJET NE DISA ZONA DO TE BEHEN ME PAGESE

Parkingjet në dy sheshe dhe dy rrugë të qytetit të Lezhës shumë shpejt do të bëhen me pagese.Vendimi është marrë nga Këshilli Bashkiak, me propozim të Bashkisë së qytetit.Pavarësisht disa kundershtimeve ky projekt vendim gjeti mbështetjen e shumices së këshilltareve të majte dhe të djathtë të pranishem në mbledhje.

Përfasuesit e Bashkisë Lezhë shpjeguan mënyren se si do operohet, duke deklaruar se parkingjet me pagese nuk do të jenë gjatë gjithë kohes, por vetem nga ora 7 e 30 deri në 16 e 30.

Parkingjet me pagese do të jenë në rruget “Gjergj Fishta” dhe “Luigj Gurakuqi” si dhe ne sheshet përballë bashkisë dhe gjimnazit të qytetit.Tarifa që do vendoset do të jetë 50 lekë të reja ora, ndërsa në harkun kohor deri në 20 minuta do të jetë falas.

Lexoni dhe kete

QENDER PER PERSONAT ME AFTESI NDRYSHE NE MIRDITE

Mirdita tashmë ka një qender për përsonat për përsonat me aftësi ndryshe.Ngritja e qendres “Mëso …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin