LEZHE, PD FTON QYTETARET NE PROTESTE

Dega e Partisë Demokratike në Lezhë ka ftuar të gjithë qytetaret e këtij qarku pa dallime politike që ti bashkohen protestës të së shtunës në Tiranë.Në një deklarate për mediat kreu i Partisë Demokratike Paulin Marku, tha se protesta do të jetë paqësore dhe qëllimi është largimi i Ministrit të Brendshem Fatmir Xhafaj, vëllai i së cilit është provuar se është trafikant droge.

Ashtu si dhe heret e tjera nisja e protestusve do të behët në mënyre të organizuar me autubuzë dhe automjete private, nga qyteti i Lezhës dhe nga të gjitha Njesitë Administrative.

Lexoni dhe kete

PD SHKODER FTON QYTETARET PER PROTESTEN E 25 MAJIT

Nëpërmjet një deklarate për shtyp, Partia Demokratike dega Shkodër ka ftuar qytetarët që të marrin …