LEZHE, PD FTON QYTETARET QE TI BASHKOHEN PROTESTES

Dega e Partisë Demokratike në Lezhë ka ftuar të gjithë qytetaret që ti bashkohen protestës të së shtunes në Tiranë.Në një deklarate për mediat kreu i demokrateve Paulin Marku, u shpreh se qyterate kanë arsye të shumta për të protestuar kunder qeverisë Rama, ndërsa shtoi se nisja do të bëhet në mënyre të organizuar nga qyteti i Lezhës si dhe nga të gjitha njesitë administrative.

Dega e Partisë Demokratike në Lezhë ka bërë të ditur se numri i qytetareve lezhjanë që do të udhëtojnë drejt Tiranës për tju bashkuar protestes, do të jetë i konsiderueshem, ndwrsa deklarahet se protesta do tw jetw paqwsore.

Lexoni dhe kete

“PESHQIT E MEDHENJ TE NDIQEN PENALISHT DHE TE FUTEN NE BURG”

Duam që peshqit e mëdhenj të ndiqen penalisht dhe të futen në burg. Ky do …