Saturday , 20 January 2018
Breaking News

LEZHE, PERKUJTOHET 105-VJETORI I SHPALLJES SE PAVARESISE NE LEZHE

Edhe Lezha ka përkujtuar 105-vjetorin e shpalljes së pavaresisë së vendit.Aktivitet në nderim të kësaj ditë të rëndisishme, nisen me ngritjen e flamurit dhe vendosjen e kurorave me lule pranë obeliskut të Besëlidhjes, ndërsa të pranishem ishin autoritet lokale, deputet si dhe dhjetra qytetetar.Kryetari i Bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj, u shpreh se politikanet duhet të sensibilizohen nga kjo ditë e madhe dhe të bëjnë më të miren për kombin shqiptar, ndërsa prefekti Gjergj Prendi përcolli urimin e tijë për festen e pavaresisë.

Aktivitet ne nderim të festes së flamurit, ka vijuar më pas me një koncert festiv të organizuar nga Bashkia Lezhë, ku u përcollen këngë dhe valle patriotike nga artistet e pranishem.

Lexoni dhe kete

BASHKIA SHKODËR DHE BANKA BOTËRORE, BASHKËPUNIM PËR RRUGEN E THETHIT

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo …