Monday , 17 December 2018

LEZHE, PLAGOSET ME THIKE 21-VJEÇARI

Një debat midis dy të rinjve nga Lezha, ka degjeneruar në përplazje fizikë ku për pasoj një 21 vjeçar mbeti i plagosur me arme të ftohtë thikë. I plagosuri u dergua menjehere në spitalë por pa rrezik për jetën. Debati mes dy 21 vjeçarëve ka ndodhur pranë kompleksit të shkollave. Mesohet se E.P vjeç 21 banues në Lezhë është arrestuar në flagrancë nga policia pasi goditi disa herë me thikë në shpatull dhe në duar shtetasin N.N, 21 vjeç banues në Rrilë Lezhë.

Policia arrestoj në menjehere autorin ndersa ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje. Nuk dihet ende shkaku i konfliktit mes dy të rinjve që qoj në përplasjen fizikë mes tyre. Ndaj shtetasit E.P. rendojnë akuzat “Plagosje e lehtë me dashje”, vepër e cila denohet me gjobë ose me burgim gjer në dy vjet, si dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, vepër e cila dënohen me gjobë ose me burgim gjer në pesë vjet.

Lexoni dhe kete

AKSIONI NDAJ FISHEKZJARREVE DHE LENDEVE PLASESE

Plot 1136 subjekte të tregtimit të mjeteve piroteknike dhe fishekzjarreve, si dyqane të ndryshme, markete, …