LEZHE, POLICIA PLAN MASASH PER TE PARANDALUAR ZJARRET

Situata e krijuar nga zjarret gjatë javes së fundit ka vënë në lëvizje Policinë vendore të Lezhës.Për të parandaluar zjarret policia ka hartuar një plan masash, ndërsa bëhet e ditur se janë ndjekur penalisht 3 përsona për zjarrvinie në zona të ndryshme.

I gjithe territori i qarkut të Lezhës do të jenë nën monitorimin e policisë për të parandaluar zjarrviniet, ndërsa për këtë qëllim po bashkëpunohet ngusht edhe me insitucionet e tjera përgjegjëse.

Lexoni dhe kete

ATENTATI NE KURBIN, KAMERAT E SIGURISE FILMOJNE NGJARJEN

Një përson i veshur si polic dhe i maskuar është autori i ekzekutimit të Bujar …