LEZHE, QYTETARET BLLOKOJNE RRUGEN KU DO KALONTE RAMA

Dhjetra qytetar të Lezhës dhe Shkodres bllokuan superstraden në hyrje të qytetit të Lezhës aty ku do kalonte kryeminstri Edi Rama për disa takime në Vaun e Dejës dhe Pukë.Qytetaret të mbështetur dhe nga përfaqsues të opozitës qëndruan në rrugë për rreth 1 orë, duke sjellë edhe përplasje me forcat e policisë.

Përballë rezistences së qytetareve eskorda e kryeministrit u detyrua të devijojë rrugën dhe të kalojë në një rrugë dytësore për të shkuar drejt Vau Dejsit.

Qytetarët dhe përfasuesit e opozites thonë se janë të vendosur në rezistencen e tyre deri në largimin e kryeministrit Edi Rama. Pasi u sinjalizuan për kalimin e kryeministrit Edi Rama nga rruga dytesore, protestuesit u larguan dhe lëvizja e automjeteve në superstrade vijoj normalisht.

Lexoni dhe kete

ADEMI, KERKESE KZAZ-ve SHKODER PER LIRIMIN E AMBJENTEVE

Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi i ka kërkuar Komisioneve Zonale te Administrimit te Zgjedhjeve …