Thursday , 22 February 2018

LEZHE, SEKUESTROHEN 131 KG DROGE, 4 NE PRANGA

Policia e Lezhës ka arrestuar 4 përsona, pasi u kapen me 131 kilogram drogë, lëndë plasese dhe fisheke.Operacioni u zhvillua mbrëmjen e së shtunes në rrugen Bukmir-Kallmet, ndërsa në pranga u vunë shtetasit Xh.G 30 vjeç, A. G 35 vjeç, N.G.55 vjeç dhe P.G, 26 vjeç, banues në Lalm të Ri dhe Ishull Lezhë.Në cilesinë e provës materiale u sekuestruan 131 kg cannabis sativa, 30 fishek model 56, 53 copë kapsolla detonatorë, 10 copë fitila zjarr përcjellës me gjatësi 80 cm si dhe një kallëp tritol.

Të ndaluarit u prangosen teksa po lëviznin në oret e mbremjet me një automjet në drejtim të Kallmetit, ndërsa policia kishte siguruar informacione në rrugë operative për posedimin e droges nga 4 përsonat.Policia ka nisur hetimet per te mesuar me teper detaje mbi aktivitetin kriminal të te ndaluarve, destinacionin e lendes narkotike dhe sendeve të tjera të sekuestruara, ndërkohe që materilet në ngarkim të tyre ju referuan prokurorisë së rrethit gjyqësor Lezhë për veprime të mëtejshme.

Lexoni dhe kete

MASKAT GRABISIN BANESEN NE LEZHE

Një banesë u grabit në rrugen “Fran Ivanaj” të qytetit të Lezhës. Ngjarja ndodhi rreth …