Friday , 30 October 2020

Lezh Torovic n gjendje t mjerueshme

N rrugn drejt Torovics qarkullimi nuk bhet si n do rrug tjetr.

Drejtuesit zgjedhin pr t lvizur n kah t kundrt pr t shmangur gropat e pakalueshme.

N kt aks makinat lvizin n kah t kundrt.

Shofert shprfillin edhe kthesat e rrezikshme.

sht rruga Lezh Torovic, ose e njohur m par si rruga e vjetr drejt Shkodrs.

Nga 15 kilometra, vetm nj kilometr e saj sht shtruar n njrn an.
234 milion lek t vjetra paguan Autoriteti Kombtar i Rrugve n veri pr mirmbajtjen e segmetit Balldre Torovic n Lezh.

Por gjendja e tij sht kjo; gropa dhe n rrug dhe ujra q rrin n mnyr t vazhdueshme n rrug.

Shmangia e gropave sht e pamundur.

Rruga q u shrben t paktn 6 mij banorve t zons sht pothuajse e pakalueshme.

Investimi pr rikonstruksionin e segmentit rrugor Balldre Mali i Jushit q lidh 5 fshatra nisi 1 vit m par.

Prvese 1 kilometr q po i rrezikon dhe m tepr banort, asnj metr m tepr nuk sht rehabilituar.

Lexoni dhe kete

ÇIPA: MEDIA ËSHTË NËN PRESION, SITUATA SHUMË E VËSHTIRË

Është e pa precendent që media hedh në gjyq median, por ajo që ndoh nga …