LEZHJANET I BASHKOHEN PROTESTES NE TIRANE

Ashtu si dhe në protestat e tjera edhe këtë të shtunë, demokratet e Lezhës u nisen në mënyrë të organizuar drejt Tiranës.Ata udhëtuan që në oret e para të mëngjesit me autubuz dhe automjet private për tju bashkuar protestes së opozites para kryeministrisë.Sipas drejtuesve të Partisë Demokratike në Lezhë pjesmarrja pjesmarrja e qytetareve ka qenë e knaqshme, ndërsa protestuesit shprehen të vendosur në rëzistencen e tyre deri në largimin e kryeministrit Edi Rama që sipas tyre ju ka vrarë shpresen.

Udhetimi i protestuesve drejt Tiranës është shoqëruar me kontrolle policore në dalje tq qytetit të Lezhës dhe në afersi Mamurrasit, ku mjetet janë fotografuar e bashkë me to edhe patentat e drejtuesve të tyre.Pas kontrolleve policore gjithçka ka vijuar normalisht dhe protestuesit i janë bashkuar protestes para kryeministrisë.

Lexoni dhe kete

BARDHI: ËSHTË MOMENTI QË ÇDO DEMOKRAT TË RIKTHEHET NË PARTI

Secili anëtar do ketë mundësi që me parimin një anëtar një votë, të zgjedhë përfaqësuesit …