LIGJI I SIGURIMEVE PER PROFESIONIN E AVOKATIT ESHTE ANTIKUSHTETUES

Ligji i sigurimeve per profesionin e avokatit eshte antikushtetues. Deklarata erdhi nga Sekretari i prgjithshm i dhoms s avokatis n Shkoder Gjovalin Ulndreaj.

Ndersa me tej ulndreaj tha se Avokatt n mas e kan t pamundur t paguajn t tilla tarifa.

Edhe kshilli Drejtues i Dhoms Kombtare t Avokatis, prmes nj komunikate pr shtyp ka shprehur indinjatn e tij, pasi komuniteti i avokateve nuk sht konsultuar si grup interesi n procesin e hartimit t ktij ligji

Lexoni dhe kete

USHQIME TË SKADUARA DHE TË PASIGURTA PËR KONSUM, AKU ASGJËSON RRETH 24 TON PRODUKTE

Trupat inspektuese të AKU-së kanë vijuar edhe gjatë 24 orëve të fundit 330 inspektime dhe …