Tuesday , 29 September 2020

LIKA: DUHEN PËRFORCIME, S’ MJAFTOJNË 12-13 LOJTARË

Vllaznia nuk mundet ta përballojë si duhet kampionatin me vetëm 12-13 lojtarë prandaj i duhen sërish përforcime. Kështu, është shprehur kapiteni Gilman Lika në një prononcim për mediat. Sipas mesfushorit të kuqebluve, përgatitjet e ekipit po shkojnë në mënyrën e duhur dhe ndonëse nuk ka dashur të bëjë premtime të mëdha, ka deklaruar se Vllaznia do të bëjë gjëra të mira në kampionatin e ri.

Vllaznia vijon përgatitjet e saj në Ohër dhe këto dy ditë pritet të zhvillojë edhe një tjetër miqësore, e cila do të jetë e fundit para kthimit të saj në Shkodër, aty ku dhe do t’i japë dorën e fundit përgatitjeve për kampionatin e ri që do të startojë më 24 gusht me ndeshjen ndaj Laçit në “Loro Boriçi”.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISË PËR FUTBOLLIN

Kaosi në futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. Të gjithë ekipeve janë …