Saturday , 18 January 2020
Breaking News

LIKA: ILIRIA E FORTË NË FUSHËN E VET, POR NE DUAM FITOREN

Vendimi për ta shtyrë dy ditë ndeshjen me Ilirinë nuk duket se përbën ndonjë problem për Vllazninë. Thjesht i ka prishur disi planin stërvitor stafit teknik dhe kaq. Objektivi nuk do të ndryshojë dhe ai do të jetë sërish vetëm fitorja. Një gjë të tillë e ka konfirmuar në një prononcim për mediat edhe vetë trajneri Hasan Lika kur është shprehur.

Skuadra e Ilirisë sidomos në fushën e vet vërtetë ka treguar se është një kundërshtar shumë i fortë për të gjithë ekipet dhe këtë gjë do të kërkojë të tregojë edhe ndaj Vllaznisë. Për më tepër që tashmë çdo kundërshtar ka një dëshirë të madhe për të marrë flamurin si skuadra që ka mundur kuqeblutë të cilët deri më tani ende nuk e kanë provuar shijen e humbjes.

Në këtë aspekt, skuadra shkodrane do të jetë e detyruar që ta përgatisë siç duhet këtë ndeshje në mënyrë që pastaj të ketë paksa frymëmarrje sepse siç dihet, pas përfundimit të kësaj jave, kampionati do të ndërpritet për disa ditë për shkak të takimeve të ekipit tonë përfaqësues.

Lexoni dhe kete

DEMAJ NË RING EDHE MË 29 SHKURT, SYNON FITOREN E TRETË

Pas dy sukseseve të para në fundin e dhjetorit, boksieri shkodran Kristian Demaj do të …