Sunday , 17 December 2017
Breaking News

LIKA: ME LUSHNJEN BËMË DETYRËN, DUHET E NJËJTA GJË ME LUFTËTARIN

Fitorja ndaj Lushnjes i ka shërbyer Vllaznisë për të rikthyer qetësinë në aspektin psikologjik megjithatë për kapitenin Gilman Lika e rëndësishme për skuadrën ishte marrja e tre pikëve, pavarësisht problemeve që skuadra pati sërish sidomos para portës kundërshtare. Po ashtu,  ai ka shprehur kënaqësinë e shënimit të golit në këtë takim megjithatë për të, mbi të gjitha kishte rëndësi fitorja.

Ndërkohë, i pyetur në lidhje me takimin e rradhës me Luftëtarin, Lika e konsideron edhe më të vështirë por sipas tij, fitoret në ndeshjet që do të luhen në Shkodër janë detyrë për Vllazninë dhe po ashtu, ai shpreson që edhe numri i tifozëve nga ndeshja në ndeshje të vijë duke u rritur në shkallët e stadiumit.

Ndeshja Vllaznia- Luftëtari, e vlefshme për javën e 12-të të Superligës, do të luhet ditën e dielë në orën 14.00 në stadiumin “Loro Boriçi”. Një ndeshje që kuqeblutë po e vlerësojnë maksimalisht sepse në rast fitoreje, ata do të lënë pas në renditje edhe gjirokastritët.

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL, VLLAZNIA MUNDET EDHE NË KAMËZ

Pavarësisht deklaratave të trajnerit Gjeçaj se Vllaznia do të kishte objektiv fitoren e dy ndeshjeve …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin