Sunday , 13 October 2019
Breaking News

LIKA: VLLAZNIA S’ËSHTË SURPRIZË. TANI TË MUNDIM PARTIZANIN

Goli i shënuar prej tij dhjetë minuta para fundit të ndeshjes i ka dhuruar Vllaznisë fitoren 2-1 ndaj Kukësit në javën e shtatë të kampionatit. Një trepikësh ky me shumë vlerë i cili e ka ngjitur skuadrën shkodrane tashmë në krye të renditjes. Gilman Lika në një prononcim për mediat është shprehur i lumtur për kontributin e dhënë në këtë fitore dhe njëkohësisht ka deklaruar se Vllaznia nuk mund të quhet surprizë.

Ndërkohë i pyetur në lidhje me ndeshjen e rradhës, atë ndaj Partizanit, kapiteni Lika ka bërë të qartë edhe objektivin që do të ketë Vllaznia për të.

Ndeshja Vllaznia – Partizani do të luhet fundjavën tjetër dhe padyshim që është një sfidë që pritet me shumë interes nga sportdashësit shkodranë që do mbushin shkallët e stadiumit “Loro Boriçi” për të mbështetur kuqeblutë.

Lexoni dhe kete

“ARENA KOMBËTARE” INAGUROHET ME VLLAZNIA – APOLONIA

Do të nisë këtë të shtunë kampionati I 11-të kombëtar I futbollit të femrave në …