Saturday , 14 December 2019

LIROHEN NGA POLICIA ANETARET E FRPD-se

Policia e Shkodrës ka shoqëruar në komisariat të policisë tre të rinjë anëtarë të FRPD-së shkodër ndër ta edhe kryetarin e kësaj dege Arvid Bushati, si dhe anëtarët e FRPD-së Ergys Iviziku dhe Besmir Zaja. Për shkak se me 4 prill kanë zhvilluar një protestë para gjykatës së apelit shkodër. Pas lirimit nga ana e Policisë Arvid Bushati sqaron se ishim në qëndër të qytetit kur u shoqëruam në komisariat.

Në mbështetje të tyre mbërriten deputetet e Shkodrës, të cilët akuzuan policinë dhe qeverin për veprimet sipas tyre anti ligjore të shoqërimit të të rinjëve.

Për rreth 3 orë tre të rinjët janë mbajtur në komisariat ku u është kërkuar të bënin deklaratë rreth angazhimit të tyre në protestën e 20 prillit para gjykatës së Apelit Shkodër.

 

Lexoni dhe kete

POLICIA E SHKODRËS FINALIZON OPERACIONIN “BUNA”

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Buna”. Në zbatim të planit të …