Saturday , 5 December 2020

“LISTA SHQIPTARE KËRKON 2 DEPUTETË NË KUVENDIN E MALIT TË ZI”

Lista shqiptare pret që të dalë me 2 deputetë në qeverinë e ardhshme të Malit të Zi. Kështu shprehet Nikollë Camaj, kandidati i tretë në listë për deputetë në kuvendin e Malit të Zi. Ai shpreson për një zhvillim të vendeve me shqiptarë në shtetin fqinj.

Camaj është optimist se mund të përsëritet suksesi i zgjedhjeve lokale të Tuzit.

Ai ka edhe një mesazh për bashkëpunimin e shqiptarëve pas zgjedhjeve…

Siç është bërë e ditur edhe më parë, këtë të dielë në Mal të Zi po mbahen zgjedhjet e përgjithshme parlamentare, ku listat shqiptare janë të ndara në dy koalicione.

Lexoni dhe kete

BASHA: DO E LARGOJMË TË KEQEN, SHQIPTARËT E DUAN NDRYSHIMIN

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte këtë të enjte në një fasoneri në Lezhë. …