Thursday , 24 September 2020

LLALLA: ASNJE LIDHJE E DROGES ME ISIS

Asnj element kriminal n shqipri nuk sht I lidhur me grupet ekstremiste t ISIS- it, ka qn kjo deklarata e riprsritur e kryeprokurorit Adriatik Llalla nga Shkodra ku mori pjes n n analizn e Prokuroris s Shkodrs.Llalla ka vlersuar punn hetimore t prokuroris n lidhje me cshtjen e 21 Janarit ndrsa ka shtuar se tashm kjo cshtje sht n gjykim.

Adriatik Llalla theksoi gjithashtu se nj tjetr problematik sht mosevidentimi i kultivuesve t parcelave me bim narkotike n zonat malore.

Kryeprokurori LLalla ishte I pranishm n Shkodr n analizn vjetore t Prokuroris s rrethit Shkoder dhe Apelit e cila ka nn juridiksion prokurorit e qarqeve, Shkodr, Lezh dhe Kuks. Kryeprokurori vuri theksin edhe tek problemet q kan t bjn me procedimet penale, dhe si u shpreh, ka numr t lart t hetimeve q pezullohen n t gjitha Prokurorit t rajonit verior, at t Shkodrs, Lezhs, Kuksit, Tropojs e Puks. Sipas Llalls, kjo ndodh pr shkak t moszbulimit t autorve dhe krkoi nj bashkpunim m t mir me policin.

Lexoni dhe kete

POLICIA E LEZHES DHE FNSH ZBARKOJNE NE TERREN

Në zbatim të planit operacional për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe rendit publik, …