Wednesday , 19 December 2018

LLAZANI: SHQIPERIA E SOTME E KA FILLESEN NE 29 NENTOR

Kjo Shqiperi qe eshte sot fillesen e saj e ka me 29 Nentor. Eshte lufta nacional-clirimtare qe beri populli shqiptare qe coi ne kete produkt, pra krijimin e shtetit shqiptar. Keshtu shprehet Zamir Llazani, anetar i organizates se veteraneve te LANÇ-it. Ai komentoi keshtu deklaraten e deputetit te PD-se, Romeo Gurakuqi, qe nje dite me pare tha se 29 Nentori eshte dita e okupimit te Shqiperise.

Ne duhet ti jepi mirenjohese popullit shqiptare per luften e tij, parardhesve tane qe dhane nje kontribut te jashtezakonshem shtoi Llazani.

Ne fund, ai kerkoi qe te marrin fund dilemat per diten e clirimit 28 apo 29 nentorin, cka ka sjelle edhe ndarjen e politikes ne rastin e festave te pavaresise.

 

Lexoni dhe kete

TV ROZAFA, LIVE NGA TIRANA NE PROTESTEN E STUDENTEVE

Ashtu siç ishte parashikuar, këtë të hënë është organizuar protesta kombëtare e studentëve në Tiranë. …