Friday , 15 January 2021

LLESHAJ: KRIMI DUHET TE DEBOHET NGA SHKODRA ME ÇDO ÇMIM

Strukturat e policisë së shtetit janë të angazhuara për luftën ndaj krimit të organizuar por ka shumë punë për tu bërë. Shkodra është një vend i kulturës që nuk mund të bashkëjetojë me krimin, prandaj krimi duhet të dëbohet nga Shkodra me çdo çmim dhe përpjekje. U shpreh kështu ministri i brendshëm, Sandër Lleshaj, teksa mori pjesë në një takim në Këshillin Bashkiak Shkodër.

Sipas Lleshaj, pritoritet për ministrinë janë zgjedhjet që të shkojnë siç duhet dhe foli edhe për kartat e identitetit.

Ministri Lleshaj vuri theksin edhe tek mbështetja ndaj turizmit në vend.

Lexoni dhe kete

BURG PER TE DYSHUARIN E SULMIT ME TRITOL NE SHENGJIN

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 21-vjeçarin Erald Pajtani, të arrestuar si i dyshuar …