“LOJERAT VERORE 2016” NE DON BOSKO

Eshte inaguruar pasditen e se Henes fillimi i lojerave verore 2016 ne oratorin Don Bosko te qytetit te Shkodres. Ashtu si vitet e tjera, edhe per kete vit lojerat verore nuk do te mungojne ne kete qender.

Drejtori i oratorit Don Bosko, Dom Bledar Huba, foli rreth organizimit te ketij aktiviteti dhe tha se ne keto lojera do te marrin pjese rreth 850 femije qe jane rregjistruar tashme.

Gjate aktivitetit u zhvilluan lojera dhe kercime nga te pranishmit, ku pervec femijeve nuk munguan as te rriturit. Lojerat verore 2016 me teme “Pinguinet” startojne me 13 Qershor dhe do te zgjasin deri me daten 2 Korrik.

Lexoni dhe kete

ÇIKLIZĂ‹M/ BRUNO KOLA DHE VLLAZNIA, FITUES NĂ‹ TROFEUN “KORÇA”

ÇiklistĂ«t e VllaznisĂ« kanĂ« dominuar nĂ« etapĂ«n e parĂ« tĂ« trofeut “Korça” zhvilluar pasditen e …