Sunday , 28 February 2021

LORO BORII, SHTOHEN RITMET E PUNIMEVE

Pak dit m par, kryeministri Rama do t deklaronte se ndeshja miqsore Shqipri- Poloni n muajin nntor do t zhvillohej n Loro Borii por natyrisht q nisur edhe nga pamjet q shikoni, kjo nuk ka asnj shans t ndodh. Madje as n muajin Dhjetor nuk mund t prfundoj s ndrtuar ky stadium megjithat e rndsishme sht q ritmi i punimeve sht shtuar ditt e fundit.

Natyrisht q shpresohet t rritet edhe m shum n t ardhmen n mnyr q t prfundoj sa m shpejt.

E rndsishme sht q ka nisur puna me drenazhimin e fushs, ka t jep shpresa q tapeti i ri i stadiumit mund t vendoset shum shpejt. Pasi t ndodh kjo, jan rregullimi i ambjenteve t tribuns qendrore dhe t tre tribunave t tjera, ato q do t bjn t mundur prfundimin e ndrtimit t plot t stadiumit Loro Borii.

Lexoni dhe kete

BRDARIÇ: NDAJ TIRANËS VLEN VETËM FITORJA PËR VLLAZNINË

Vllaznia do të luajë pasditen e së shtunës ne ora 13:00 në stadiumin “Loro Boriçi” …