Wednesday , 18 September 2019

LORO BORII, TEM DEBATI N SPORT ARENA

Ndrtimi i stadiumit Loro Borii sigurisht q sht nj lajm imir pr t gjith shkodrant dhe kuptohet q mund t ket njerz q jan kundr ktij investimi. Megjithat, ajo q konstatohet sht se ka zra kundr mnyrs s przgjedhjes s projektit, fondit q do lvrohet dhe cilsis s punimeve. Ka t tjer q mendojn se mes Bashkis Shkodr dhe Qeveris ka mosmarrveshje pikrisht pr arsye politike. Nj tem e till ka qen n qendr t diskutimeve t t ftuarve edhe n emisionin Sport Arena t ksaj jave n televizionin Rozafa.

Prve tems s stadiumit, sht diskutuar edhe pr suksesin e Vllaznis n basketbolli, ekipin e futbollit dhe at t Ads, tema kto q po ashtu kan rndsin e vet, njlloj si ajo e stadiumit.

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL/ VLLAZNIA FIRMOS ME RAKAJN E MEMÇAJN

Vllaznia e basketbollit të meshkujve nuk është përqendendruar vetëm tek blerja e lojtarëve të huaj …