Tuesday , 18 December 2018

LUFTA KUNDER KANABISIT, TAKIM NE LEZHE

Shqipëria nuk është më në harten e vendeve ku kultivohet lëndë-narkotike.Kështu u shpreh nga Lezha Zëvendësministria e Brendshme Rovena Voda, teksa ishte e pranishme në një takim të zhvilluar ngë insitucioni i prefektit për luften kunder kanabisit.Sipas Vodas rezultat pozitive kundër këtiij fenomoni kanë qenë që në vitin 2017-të, por ky vit ka qenë edhe më mirë në këtë drejtim.

Drejtori i Policise Vendore në Lezhë Ferdinand Mara, bëri një ryzime të punës së policisë në luften kundër kanabisit, ndërsa shtoi se po vijon puna me intensitet të lartë për kontrollin e territorit.

Gjatë takimit të organizuar nga instucioni i prefektit, u kërkuar angazhim maksimal i të gjithë insitucioneve në luften kunder kultivimit të bimeve narkotike.

Lexoni dhe kete

AKSIONI NDAJ FISHEKZJARREVE DHE LENDEVE PLASESE

Plot 1136 subjekte të tregtimit të mjeteve piroteknike dhe fishekzjarreve, si dyqane të ndryshme, markete, …