Tuesday , 18 January 2022

LUFTA KUNDËR KRIMINALITETIT

Shoqëria shqiptare pret që pas shkarkimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve nga Vettingu apo edhe për arsye të tjera të dalin përballë drejtësisë dhe pasuria e tyre e vendosur në kurriz të halleve të shqiptarëve të sekuestrohet.

Kështu u shpreh këtë të premte Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, teksa përcolli rekomandimet e Këshillit të Ministrave për Prokurorinë e Përgjithshme, e cila tha se duhet të përmbushen pritshmëritë që publiku ka për Reformën në Drejtësi.

Gjonaj shtoi se kjo ka qenë kërkesë edhe e institucioneve ndërkombëtare.

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PËRJASHTON SALI BERISHËN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka përjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anëtarë të …