Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

Lufta ne mes Rames dhe Doshit lidhet me kandidaten e PS- Shkoder

Nj dit pas toneve t ashpra kundr mazhorancs dhe deklarimit t nj lufte t hapur ndaj kryeministrit Rama, Deputeti i Shkodrs Tom Doshi ka zbutur tonet. N nj postim n rrjetin social Facebook, Doshi shkruan se kritikat e forta q i bri qeveris lidhen vetm me premtimet e bra ndaj bashkqytetarve t tij, duke theksuar se pas tyre nuk ka asgj personale.

Sipas Doshit Premtimet e dhna jan detyra pr tu mbajtur dhe un bj pjes n grupin e politikanve q premtimet i japin sepse n qeverisje duan ti shikojn t realizuara. E nderkohe Caktimi i kandidatures per bashkine e Shkodres nga kryeministri Edi Rama per Ketin Bazhdarin mesa duket eshte lidhur ngushte me luften e nisur nga deputeti socialist ndaj kryeministrite Rama. Deputet t Partis Socialiste dhe koleg t Tom Doshit bjn me dije se pretendimi kryesor i tij lidhet me refuzimin q kryeministri Rama i ka br propozimit t tij pr kandidatin e PS-s si kryebashkiak n Shkodr. Doshi ka krkuar q PS n Shkodr t kandidoj me kryetarin e Komuns Rrethina, Luan Harusha, bashkpuntor i tij. Deputet t Shkodrs bjn me dije se prej kohsh Doshi sht vetcilsuar si drejtues i gjithkaje n Shkodr ndaj edhe refuzimi i Rams justifikon sjelljet e tij n parlament.

Doshi ka hedhur dorashkn duke mos marr aspak parasysh pasojat. Pasi ka pritur pr muaj t tr reagimin e kryeministrit Rama, ai ka kaluar n veprim duke shpallur nj luft q sic thot vet nuk kan aritur ta fitojn ndaj tij as Berisha e as Topalli. Se kush do dal i humbur, kjo mbetet pr tu par, por Shkodra dhe elektorati i saj padyshim nuk do t jen si m par. Me nj lvizje t mundshme t deputetit socialist, gjithcka mund t cbalancohet dhe patjetr n favor t s djathts

Lexoni dhe kete

BAJRAM BEGAJ PËR PRESIDENT I RI I SHQIPËRISË

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, gjeneralmajor Bajram Begaj, është …