Friday , 19 January 2018

LUFTE ME FLAKET, PLAGOSET EFEKTIVI GJERGJ RRAHI

Efektivi i zjarrëfikësve të Shkodrës Gjergj Rrahi ka rrezikuar jetën e tij në betejën me zjarrin në malin e Taraboshit. Ai menjehere eshte derguar ne spitalin rajonal te Shkodres teksa ka marre edhe ndihmen e pare. Ne nje prononcim per mediat efektivi Gjergj Rrahi tregon momentet e veshtira ne luften me zjarrin, e cila vijon prej 3 ditesh

Inspektori I zjarrëfikësve Gazmend Muçmeraj thote se ne momentin e pare gjendja e Gjergjit nuk ka qene aspak e mire

Efektivet  e repartit te zjarrefikeses, zonave te mbrojtura dhe ushtria prej 3 ditesh jane ne terren duke luftuar me flakwet. Ne fillim ne Malin e Taraboshit, e me pas edhe ne Bushat te bashkis Vau dejes. Sipas efektiveve momentalisht ne Tarabosh nuk rrezikohen antenat, por serish era e forte mbetet rrezik per perhapjen e flakeve.

Lexoni dhe kete

ISHTE NË KËRKIM NDËRKOMBËTAR, ARRESTOHET 22-VJEÇARI NGA SHKODRA

Policia Kufitare Rinas ka ndaluar një të kërkuar ndërkombëtar për vrasje. Kështu, specialistët për Hetimin …