LUGINA, ASGJESOHEN 2 700 RRENJE KANABIS

Policia e Shkodrs ka asgjsuar 2.700 rrnj kanabis sativa dhe ka shpallur n krkim 2 persona. Efektivet e policise se Shkodres kane finalizuar me sukses operacionin e koduar Lugina ku kane gjetur e asgjesuar ne 10 parcela te kultivuara me 2700 bim t dyshuara narkotike Cannabis Sattiva.

Ne kuader te ketij operacioni efektivet e policise kane sekuestruar nje pistolet me 20 fishek dhe nj arm gjahu, ndersa jane shpallur ne krkim 2 vellezrit me iniciale P.P, 38 vje dhe M.P, 28 vjec si dhe procedohet n gjndje t lir nj 80 vjecar. Operacioni I koduar luginat eshte finalizuar n Koniqet e Gurit te Kuq Shosh, shrbimet policore kan evidentuar 10 parcela t kultivuara me bim narkotike, ku jan konstatuar shtetasit me iniciale: P.K e M.K (vllezer) t cilt nuk i jan bindur thirrjes s policis pr ndalim.

Gjat kontrollit t ushtruar n banesn e prbashkt t t atit me inicile K.P, n cilsin e proves materjale jan sekustruar; Arm pistolete me kreher pa fishek, 20 fishek arme si dhe nje arme gjahu me leje. Policia po punon per arrestimin e 2 vellezrve ndersa materialet ne ngarkim te tyre I kane kaluar prokurorise se rrethit gjyqesor Shkoder.

Lexoni dhe kete

LEZHE, SEKUESTROHEN 95 KG DROGE DHE 11 MIJE EURO

Policia e Lezhës ka goditur një rast tentativë për trafikim të lëndëve narkotike, duke sekuestruar …