LULZIM BASHA NË MBËSHTETJE TË FËRMERËVE

Jemi i vetmi vend që nuk kemi subvencione për fërmerët. Kështu u shpreh kreu i PD, Lulzim Basha, i cili në një takim me fermerët në Pogradec ndër të tjera tha se kjo kategori po kalon krizën më të thellë ekonomike.

Basha merr shembull fqinjet tanë, Maqedoninë e Veriut, dhe premton se kur të vijë në pushtet do të akordoi për një fond prej 100 milionë eurosh për fermerët.

Sipas Bashës, fermerët janë lënë në mëshirë të fatit në një kohë kur qeveria Rama po harxhon miliarda për fasada dhe PPP.

Lexoni dhe kete

PD: VJEDHJA SKANDALOZE ME MILOT – FIER

Përmes një deklarate të bërë nga Sekretari për Burimet Njerëzore, Ervin Minarrolli, Partia Demokratike bëri …