LULZIM BASHA, NË MBËSHTETJE TË POLICËVE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen me një mesazh mbështetës për Policinë e Shtetit, e cila është në detyrë në këto ditë të vështira për vendin, duke rrezikuar më shumë nga COVID-19, ashtu sikur dhe mjekët. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Basha thekson se mbështet kërkesën e Sindikatës së Policisë për shpërblime suplementare për efektivët. Lideri i opozitës i bëri thirrje qeverisë që të gjejë mundësinë për të akorduar shpërblim financiar për punonjësit e policisë në krye të detyrës.
“Mbështes plotësisht kërkesën e drejtë të Sindikatës së Policisë për shpërblim suplementar për punonjësit e policisë. Ashtu si çdo qytetar i këtij vendi jam dëshmitar për kushtet e vështira në të cilat ata po punojnë. Pas personelit shëndetësor, punonjësit e policisë janë në vijën e parë dhe ndër më të ekspozuarit ndaj rrezikut. Ata janë në shërbim me dhe pa orar në të gjithë vendin.
I bëj thirrje qeverisë që të gjejë mundësinë për të akorduar shpërblim financiar për punonjësit e policisë në krye të detyrës, dhe u kërkoj qytetarëve bashkëpunim të plotë dhe mirëkuptim e mbështetje për punonjësit e policisë në mënyrë që bashkarisht dhe duke u mbështetur tek njeri-tjetri ta tejkalojmë këtë situatë me sa më pak dhimbje.#ditemetemira” – shkruan Basha.
Një natë më herët, Basha zbriti në terren, ku takoi nga afër policinë në shërbim.

Lexoni dhe kete

ULQINAKU: RAMA DHE RILINDJA JANE TASHME E SHKUARA E ZEZE E KETIJ VENDI

Nga Izmira UlqinakuFryma e shpresës dhe e besimit te Partia Demokratike dhe opozita ndjehet në …